ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan ilan

Genel olarak toplum içerisindeki en fazla tartışılan konulardan birisi ise ataköy escort mastürbasyon yapmanın zararlı olup olmadığıdır. Ancak insanların yüzde 95’lik gibi bir kısım mastürbasyon yaparak rahatlama yolunu seçtiği anları yaşadığını kabul etse de, yüzde 5’lik gibi bir dilimdeki insanların ne yaptığı merak konusu olmuştur. Buradaki yüzde 5’lik kesimin içerisinde yer alan insanlar mastürbasyon yapmış olsalar da, yaptıklarını mastürbasyon olarak kabul etmezler. Cinsel organlara haz verecek olan her şey ile uygulama yapılması mastürbasyon sayılacaktır. Örnek verecek olursak kadının azgınlık hissi sonrasında bacaklarını birleştirerek sıkıp bırakması sonucu orgazmı yaşaması da bir mastürbasyon şeklidir. İllaki mastürbasyon sırasında cinsel organla temas kurulması gerekmez.

Hayat gücünün yada fantezilerin sonsuz şekilde kullanımı ile mastürbasyon işlemi gerçekleşir. Kişi bu esnada kendisini ve hayalini kurduğu kişiyi istediği şekilde düşünmeye başlar. Kendisinin sonsuz bir güce sahip olmasıyla birlikte partnerini hayal ederek tatmin yoluna gider. Aslında birçok kurulan hayaldeki gibi gerçek yaşantı aynı seviyede gitmez. Bundan dolayı da bazı kurulan cinsel yöndeki hayaller sonrasında bazı hayal kırıklıklarını da beraberinde getirebilir. Buradaki kurulacak olan düşünce, dokunmanın ve koklamanın yerini asla tutmayacağı bir gerçektir.

Eğer ki kişi adına sosyal yaşantısı ve seksüel anlamdaki ilişkilerine zarar getirici bir unsur teşkil etmiyor ise, mastürbasyon yapmak zararsızdır. Kişi partneri yanında olmadığı anlarda mastürbasyon yaparak kendisini tatmin edebilir. Ancak burada mastürbasyon sayısı ve kurulacak olan hayallerin sınırı iyi belirlenmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website